Seminarium na Temat Udziału Polskich Przedsiębiorstw w Odbudowie Libanu

   5 września 2006 roku Krajowa Izba Gospodarcza i czasopismo „Rynki Zagraniczne” zorganizowały seminarium na temat odbudowy Libanu i możliwości udziału polskich przedsiębiorstw w projektach z tym związanych. Głównymi mówcami byli ambasador Libanu Pan Massoud Maalouf, były ambasador Polski w Libanie Pan Waldemar Markiewicz i Pan Leszek Walczuk, przewodniczący Komitetu ds. Współpracy z Krajami Arabskimi w Krajowej Izbie Gospodarczej. Seminarium otworzył Pan Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, a spotkanie prowadziła Pani Marzena Zielińska-Schemaly.
W seminarium wzięli udział przedstawiciele wielu polskich przedsiębiorstw. Zostało ono bardzo dobrze zrelacjonowane przez polskie media.
Pan Ambasador Maalouf w swojej prezentacji mówił o izraelskiej agresji na Liban i ogromie zniszczeń, jakie spowodowała w cywilnej infrastrukturze kraju. Następnie zachęcał polskich biznesmenów do udziału w projektach mających na celu odbudowę Libanu, zwracając uwagę na możliwość poszerzenia gospodarczych i handlowych stosunków między Libanem a Polską.
Pan Ambasador Markiewicz w swoim komentarzu zwrócił uwagę na bardzo dobre warunki do prowadzenia interesów w Libanie, podkreślając fakt, że w Libanie istnieją takie same swobody jak w każdym europejskim kraju i że interesy można robić zarówno w dolarach amerykańskich jak i lirach libańskich.
Pan Walczuk w swojej prezentacji skoncentrował się na znaczeniu libańskiego rynku jako pomostu do państw Zatoki i innych krajów arabskich.
Po wystąpieniach nastąpiły pytania i odpowiedzi, które pokazały zainteresowanie polskich spółek potencjalnymi możliwościami, jakie istnieją dla nich na libańskim rynku.
Pan Ambasador Maalouf zamknął spotkanie, dziękując Krajowej Izbie Gospodarczej, czasopismu „Rynku Zagraniczne” i wszystkim uczestnikom za zainteresowanie sprawami Libanu.